27.11.2022. 15:28
Siguran trijumf protiv Petrovca

Plavi su nakon reprezentativne pauze savladali Petrovac rezultatom 2:0, u utakmici 17. kola Meridianbet 1. CFL.

Naši momci su na startu drugog poluvremena sa dva brza gola slomili otpor rivala.

Do prednosti smo došli preko mladog Žižića koji je na poluvremenu ušao u igru i  pogodio u 47. minutu, da bi Konrad tri minuta kasnije svojim devetim golom u sezoni postavio konačnih 2:0.

Sutjeska - Petrovac 2:0 (0:0)

Meridianbet 1. CFL

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Žižić (as Eraković) 47'
2:0 Conraad (as Knežević) 50'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Pajović (od 46. Žižić), Krstović (od 82. Sahli), Conraad (od 89. Fahd - T), Matanović (od 60. Tučević), Eraković (od 82. Kalezić), Drinčić, Stijepović, Babić, Knežević

Rezerve: Ličina, Žižić, Tučević, Vlahović, Đinović, Đurković, Kalezić, Sahli, Fahd - T

OFK Petrovac: Jelovac - C. Augusto (od 82. Marković), Mendy (od 82. Carević), Mikijelj, Milić, Perović (od 58. Zvrko), Radenović, Babić, Dubljević (od 58. Vujović), Boljević (C), Boričić (od 54. Vojvodić)

Rezerve: Matejić, Vojvodić, Zvrko, Vujović, Marković, Vicković, Carević, Radinović, Zonjić

Prvi udarac na gol viđen je u 7. minutu, kada je nakon kontre Eraković uposlio Knezevića, a on šutirao preko gola iskosa sa desne strane.

U 13. minutu Knežević lijepo petom pronalazi Konrada, ali je Jelovac dobro ušao u šut i zaustavio našeg napadača.

Eraković u 24. minutu pokušava iz voleja sa ivice šesnaesterca, lopta završava preko gola.

U 38. minutu i Matanović šutira sa ivice šesnaesterca, još jednom preko gola.

Dva minuta nakon toga bili smo najbliži da dođemo do prednosti u prvom poluvremenu - odličan udarac Konrada sa 17,18 metara, lopta je ovaj put završila malo pored desne stative.

Plavi su fenomenalno otvorili drugo poluvrijeme i sa dva brza gola slomili otpor Petrovca.

Tek što je ušao u igru, mladi Lazar Žižić u 47. minutu nakon dodavanja Erakovića postiže svoj prvijenac u prvenstvu fenomenalnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Tri minuta kasnije, prodor Kneževića po desnoj strani, zatim asistencija za Konrada, koji nakon sjajnog driblinga rutinski trese mrežu Jelovca i svojim devetim golom u sezoni duplira prednost naše ekipe.

Dok je Konrad slavio pogodak, Knežević i Milić su imali verbalni sukob, a sudija Bošković im pokazao crveni karton i poslao ih u svlačionicu.

Konrad je zatim imao dvije odlične prilike u 59. i 72. minutu, ali je Jelovac oba puta bio na visini zadatka.

Do kraja utakmice nije bilo nekih izrazitih prilika, naši momci su kontrolisali dešavanja na terenu, a gosti tokom svih 90 minuta nijesu ozbiljnije ugrozili gol našeg kapitena Giljena.

U narednom kolu gostujemo ekipi Arsenala.