30.7.2023. 23:15
Remi sa Mornarom na Topolici - prvijenac Aničića

Plavi su remizirali protiv Mornara na Topolici rezultatom 1:1 u utakmici 2. kola Meridianbet 1. CFL.

Domaći su došli do prednosti golom kapitena Vujačića u 23. , da bi mladi Petar Aničić u 55. minutu na asistenciju Marka Matanovića postavio konačnih 1:1.

Mornar - Sutjeska Meridianbet 1:1 (1:0)

Meridianbet 1. CFL 02/36

Stadion Topolica, Bar

1:0 Vujačić 23'
1:1 Aničić 55' (as Matanović)

MORNAR: Popović - Stevanović, Kaluđerović, Ćetković (od 90. Kacić), Vujačić (C), Kolundžić, Baošić, Škrijelj (od 72. Imamović), Dubljević (od 72. Božanović), Ljutica, Seratlić

Rezerve: Aković, Imamović, Okamoto, Božanović, Kacić, Mitrović, Gazivoda, Nišavić, Račić

SUTJESKA: Ličina (C) - Grivić, Rudović, Pajović (od 46. Krstović), Matanović, Đinović (od 46. Šaletić), Pavlović, Vuković (od 80. Vukotić), Živković (od 56. Striković), Aničić, Mesmary (od 67. Babić)

Rezerve: Dubljević, Žižić, Krstović, Striković, Đurković N, Šaletić, Vukotić, Simić, Babić

Naši momci su prvi zaprijetili u 6. minutu preko Vukovića koji je nakon odličnog prodora po lijevoj strani šutirao pravo u Popovića.

U 14. minutu Ćetković iz kornera pronalazi Ljuticu, naš kapiten Ličina zaustavlja njegov udarac glavom.

Domaći su došli do prednosti u 23. minutu kada je iskusni Aleksandar Vujačić zatresao mrežu na asistenciju Škrijelja.

Samo dva minuta nakon toga, Đinović je uputio oštru loptu sa lijeve strane i pronašao Vukovića, mladi reprezentativac Crne Gore pogađa stativu.

Do kraja prvog poluvremena, u dva navrata smo zaprijetili preko Grivića. Naš desni bek je u 39. minutu šutirao iz slobodnog udarca, a šest minuta kasnije iskosa sa desne strane - Popović je u obje situacije bio na visini zadatka.

Plavi u 55. minutu dolaze do izjednačenja - nakon asistencije Matanovića mladi Aničić postiže svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji, u dresu naše ekipe.

Imao je nakon toga agilni Aničić još nekolike prilike da donese preokret, najbolju u 78. minutu, kad je šutirao preko gola sa sedam metara.

U narednom kolu kraj Bistrice dočekujemo ekipu Arsenala. Prethodno nas, već u četvrtak, očekuje gostovanje Santa Kolomi u revanšu 2. kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.