13.7.2023. 23:05
Pobjeda na otvaranju nove sezonu u Evropi

Naši momci su u prvom kolu kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija savladali Kosmos iz San Marina rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na DG areni postigao je Božo Marković u 79. minutu.

Sutjeska Meridianbet - Cosmos 1:0 (0:0)

UECL 1QR 1/2

DG arena, Podgorica

1:0 Marković 79' (as Živković)

SUTJESKA: Giljen (C) (od 58. Ličina) - Grivić, Krstović, Matanović, Striković, Đinović (od 46. Saletić), Pavlović (od 58. Marković), Vuković (od 80. Mesmary), Živković (od 80. Aničić), Nikolić, Simić

Rezerve: Ličina, Dubljević, Žižić, Rudović, Pajović, Đurković P, Đurković N, Šaletić, Marković, Damjanović, Aničić, Mesmary

COSMOS: Simoncini - D'Addario, Iodice, Di Maio, Maggioli, Loiodice, Palazzi (od 39. Boccioletti), Errico (od 82. Adam), Pastorelli (od 82. Prandelli), Zulli (od 65. Ben Kacem), Nisi

Rezerve: Batori, Renzetti, Adam, Ben Kacem, Boccioletti, Cucchi, Mularoni, Prandelli, Righini

Naši momci su prvi put zaprijetili u 4. minutu kada je Krstović sa velike udaljenosti šutirao pored gola.

U 16. minutu Vuković izvodi udarac iz ugla, Simić šutira glavom, ali Simonćini odlično brani.

Do kraja prvog poluvremena smo imali još nekolike dobre situacije nakon prekida, najbolju priliku je propustio Grivić u 37. minutu.

U nastavku meča mnogo bolje i konkretnije izdanje naše ekipe.

Striković je u 50. minutu šutirao nakon dodavanje Vukovića, golman Kosmosa još jednom bio na visini zadatka.

U 58. minutu teren je morao napustiti naš kapiten Vladan Giljen, koji je prilikom doskoka povrijedio list i prema prvim prognozama ga očekuje pauza nešto više od mjesec dana.

Trenutak odluke dogodio se u 79. minutu - Živković je lijepo petom uposlio Markovića, koji je rutinski poslao loptu iza leđa Simonćinija.

Nakon vodećeg gola smo imali još dvije sjajne prilike da dođemo do ubjedljivijeg trijumfa pred revanš u San Marinu.

Prvo je Mesmary u 83. minutu šutirao pored gola iz izgledne pozicije, a zatim Marković u sudijskoj nadoknadi uzdrmao prečku fenomenalnim udarcem lijevom nogom sa nekih 25 metara - rezultat je ipak ostao nepromijenjen.

Revanš na San Marinu je zakazan za naredni četvrtak.