26.9.2021. 23:04
Plavi savladali Mornar na Topolici

Plavi su u derbiju 9. kola Telekom 1. CFL sjajnom igrom savladali Mornar rezultatom 0:2.  Golove za našu ekipu su postigli Vladimir Jovović u 13. i Darko Nikač u 43. minutu, a asistent je oba puta bio Nikola Janjić.

FK Mornar - FK Sutjeska 0:2 (0:2)

Telekom 1. CFL R09/36

Stadion Topolica, Bar

0:1 Jovović (as Janjić) 13'
0:2 Nikač (as Janjić) 43'

FK Mornar: Vukčević - Kajević (od 75. Bakić), Perišić, Seratlić, Škrijelj (od 75. Rolović), Pajović (C), Sekulović, Poček (od 61. Badji), Kaluđerović, Ćetković (od 61. Pepić), Grbić (od 75. Guzina)

Rezerve: Baltić, Vukmarković, Kacić, Cvijović, Bakić, Guzina, Pepić, Rolović, Badji

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 85. Raičević), Drešković, C.Augusto (od 70. Eraković), Nikač (od 70. Vuković D), Marušić (od 62. Matanović), Vlahović, Drinčić, Zoćević, Vučić Ma, Jovović (od 62. Stijepović)

Rezerve: Ličina, Mitrović, Matanović, Eraković, Vuković M, Marković, Vuković D, Stijepović, Raičević

Prvu ozbiljniju priliku naši momci su imali u 13. minutu i pretvorili  je u gol. Bila je to odlična akcija cijele ekipe koja je počela od kapitena Giljena koji je dodao loptu do Augusta, on je dalje proslijedio do Janjića, naš mladi reprezentativac petom ostavio do Jovovića, a Vlado odlično prošao pored defanzivca Mornara i poslao loptu u malu mrežu.

Imao je Mornar u 17. minutu priliku da dođe do izjednačenja kada su kombinovala naša dva nekadašnja igrača - Poček je poslao loptu u prostor za Ćetkovića koji izlazi ispred Giljena i šutira, ali naš kapiten fenomenalno brani.

U završnici prvog poluvremena, tačnije 43. minutu, Plavi dupliraju prednost. Janjić je bio uporan, primorao na grešku defanzivca domaćih, oduzeo loptu i dodao do Nikača, koji je "iz prve" sjajno šutirao sa nešto manje od dvadeset metara i duplirao prednost naše ekipe.

Kada je riječ o drugom poluvremenu, na terenu je postojala samo jedna ekipa. Naši momci su dominirali sve do poslednjeg zvižduka sudije Milačiča i pravo je čudo kako nismo došli do još ubjedljivije pobjede.

Prvu priliku u nastavku je imao Augusto u 54. minutu, lopta nakon njegovog udarca završila malo pored gola.

U poslednjih desetak minuta smo propustili nekolike sjajne šanse.

Eraković je u 81. minutu šutirao iskosa sa desne strane, Vukčević dobro odbranio.

Minut kasnije, Eraković odlično pronalazi mladog Dušana Vukovića koji šutira preko gola sa pet metara.

U 87. minutu Raičevič šalje loptu u prostor za Matanovića, on sjajno prebaca golmana Vukčevića, ali su domaći igrači u poslednjim trenucima izbacili loptu sa gol linije.

Nakon devet odigranih kola, Plavi su i dalje neporaženi i zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 23 boda.

U 10. kolu nas očekuje gostovanje ekipi Podgorice. Meč na DG areni zakazan je za petak.

Autor: Vasilije Lalović