1.4.2023. 23:15
Plavi sa desetoricom u finišu ispustili pobjedu

Crnogorski šampionat u fudbalu nastavljen je nakon reprezentativne pauze, a naši momci su na Stadionu Kraj Bistrice večeras dočekali Arsenal iz Tivta. Iako su gotovo cijelo drugo poluvrijeme izgrali sa igračem manje zbog isključenja Bilalija, naši momci su kontrolisali meč, imali prednost i tri boda "u džepu", ali su u nadoknadi vremena dozvolili rivalu da nakon kornera postigne gol i zadovoljniji napuste Nikšić.

2:2 Dragićević 90'+1

SUTJESKA: Ličina (C) - Grivić, Conraad (od 81' Marković) , Matanović (od 81' Đurković), Striković (od 66' Pajović), Eraković (od 88' Stijepović), Vučić, Nikolić J, Bilali, Babić, Sahli (od 66' Vuković).
Rezerve: Radović, Žižić, Pajović, Đinović, Đurković, Marković, Vuković, Stijepović, Živković.

ARSENAL: Nikić, Živković (od 75' Jezdović), Đorđević (od 84' Mujkić), Ćetković (od 75' Dragićević), Bakić, Došljak, Bulatović, Montenegro (od 88' Rudović), Mirković (od 75' Muhović), Todorović, Manojlović.
Rezerve: Kuč, Jezdović, Mujkić, Bojić, Rudović, Mališić, Dragićević, Tabajica, Muhović.

Prvo poluvrijeme obilježila je čvrsta duel igra. Prvu priliku na meču imao je Nikolić koji je na dodavanje Erakovića odlično prošao po lijevoj strani, ali je protivnički golman Nikić reagovao na vrijeme. Nedugo zatim  se i Conraad našao u dobroj situaciji, međutim pogađa spoljni dio mreže.

U prvih pola sata igre Arsenal nije ni zaprijetio, a onda na isteku 31. minuta gosti dolaze do prve opasnije prilike, ali naš kapiten na današnjem meču Suad Ličina brani jedan vrlo nezgodan udarac.

Skoro cijelo prvo poluvrijeme nije bilo većih uzbuđenja, a onda su u završnici prvog dijela igre viđena dva gola.

U 45. minutu dosuđen je slobodan udarac za Arsenal, odgovornost je preuzeo Argentinac, Montenegro i vrlo preciznim udarcem u bliži ugao Ličine dovodi svoj tim u vođstvo. Nedugo posle toga, u drugom minutu sudijske nadoknade Eraković iz auta šalje loptu ka Vuku Strikoviću koji brzim prodorom po lijevoj strani dolazi pred protivničkog golmana, a onda snažnim udarcem postiže gol i poravnava rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme je loše počelo za naše momke. U 48. minutu Bilali pravi grešku na nekih 20-ak metara od gola, gubi loptu, u želji da je oduzme startuje na igrača gostiju, što ga je koštalo crvenog kartona. Osim što smo ostali sa igračem manje, gosti su imali solidnu priliku da iz slobodnog udarca opet povedu, ali iako je lopta našla put do okvira gola, Ličina upisuje još jednu odbranu.

Kao da naše momke nije obeshrabrilo isključenje Bilalija, pa u 63. minutu nakon akcije Plavih, lopta dolazi do Coonrada koji upošljava Sahlija, on prolazi po lijevoj strani i vrlo preciznim udarcem "pakuje" loptu u malu mrežu za preokret.

U 71. minutu naši fudbaleri imali su priliku da uvećaju prednost. Vuković je na sredini terena oduzeo loptu, brzo je prenio na protivničku polovinu, uposlio Coonrada koji je sve ovo ispratio, ali šu Holanđanina fenomenalnom paradom brani Nikić. Dva minuta kasnije isti igrač se našao u prilici za gol, ali njegov šut završava pored gola.

I kada je izgledalo da će Plavi doći do trijumfa, usledio je šok. U prvom minutu sudijske nadoknade dosuđen je udarac iz ugla za ekipu iz Tivta. Nakon izvedenog kornera najviši u skoku je bio kapiten Arsenala Manojlović, koji postiže pogodak za 2:2.

Može se zaključiti da je našim fudbalerima falilo sreće u završnici meča i da je ispuštana velika prilika da se upišu nova tri boda.

Naredna utakmica se igra već za tri dana, a u goste dolazi Jedinstvo iz Bijelog Polja. Utakmica je zakazana za 19h uz direktan prenos na TV Arena Sport.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska