20.7.2023. 23:15
Plavi preko Kosmosa zakazali put za Andoru

Nakon trijumfa u Podgorici rezultatom 1:0, naši momci su remizirali u San Marinu 1:1 i na taj način izborili plasman u drugo kolo kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Kosmos je večeras poveo golom Nizija u 41. minutu, da bi Krstović u 73. postavio konačan rezultat.

Cosmos - Sutjeska Meridianbet 1:1 (1:0)

UECL 1QR 2/2 AGG 0:1

Serravale, San Marino Stadium

1:0 Nisi 41'
1:1 Krstović 73'

COSMOS: Simoncini - D'Addario, Adam, Di Maio, Maggioli, Loiodice, Boccioletti, Errico (od 61. Mularoni), Nisi, Zulli (od 61. Pastorelli), Prandelli (od 75. Ben Kacem)

Rezerve: Batori, Renzeti, Ben Kacem, Cucchi, Mularoni, Ottaviani, Palazzi, Pastorelli, Righini

SUTJESKA: Ličina - Grivić (od 46. Pajović), Krstović, Matanović, Striković, Đinović (od 46. Šaletić), Marković (C) (od 45+4' Pavlović), Vuković (od 90+3' Mesmary), Živković (od 80. Žižić), Nikolić, Simić

Rezerve: Dubljević, Žižić, Rudović, Pajović, Pavlović, Đurković N, Šaletić, Damjanović, Babić, Aničić, Mesmary

Već u 3. minutu utakmice, Matanović je zaprijetio udarcem iz dobre pozicije, lopta se od bloka odbila u naručje Simonćinija.

Uslijedila su nekolika pokušaja domaćih igrača sa distance, ali nijedan udarac nije završio u okvir gola, pa tako nije bilo posla za našeg golmana Ličinu.

U 32. minutu, Marković nakon udarca iz ugla šutira glavom pored gola.

Igrao se 41. minut kada je Kosmos došao do prednosti fenomenalnim udarcem Nizija pod prečku, sa ivice šesnaesterca.

Nakon povrede Vladana Giljena u prvom meču na DG areni, u revanšu smo ostali i bez našeg drugog kapitena - Božo Marković je u nadoknadi prvog poluvremena napustio igru zbog povrede koljena.

Kao i u prvom meču, naši momci su još jednom pružili bolje izdanje u drugom poluvremenu.

Prvu priliku u nastavku imao je Krstović u 48. minutu, nakon njega Matanović i Pavlović, ali je rezultat ostao nepromijenjen sve do 73. minuta.

Šaletić je izveo udarac iz ugla, Krstović se najbolje snašao u gužvi ispred gola Simonćinija, donio izjednačenje i ispostaviće se, plasman u 2. kolo kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

U narednoj fazi nas očekuje dvomeč sa Santa Kolomom iz Andore, koja je u prvom kolu bila bolja od Penibonta iz Velsa ukupnim rezultatom 3:1.

Prvi meč je na DG areni 27. jula, dok je revanš u gostima sedam dana kasnije.

Prije toga, našu ekipu već u nedjelju očekuje otvaranje nove sezone u domaćem šampionatu.

U prvom kolu Meridianbet 1. CFL sastajemo se sa ekipom Jezera u Beranama od 20h, uz direktan prenos na RTCG.