3.3.2018. 19:03
Poker omladinaca protiv Dečića, kadeti rutinski sa Zetom

Danas je startovao drugi dio sezone u omladinskoj i kadetskoj ligi Crne Gore. Naši omladinci su ubjedljivo slavili protiv Dečića rezultatom 4:0, dok su kadeti sa 2:0 savladali ekipu Zete.

Izabranici Dragana Mijanovića danas su na svom terenu lako i ubjedljivo porazili ekipu Dečića iz Tuzi.

Strijelci za naš tim u prvom poluvremenu bili su Radovan Bećirović u drugom minutu susreta i dvostruki strijelac Vladan Bubanja u 20. i 34. minutu utakmice.

Konačan rezultat postavio je Ivan Vujačić u poslednjim trenucima susreta.

Nakon ove utakmice, plavi se i dalje nalaze na liderskoj poziciji, sa 23 osvojena boda u grupi A, koliko ima i drugoplasirana Zeta iz Golubovaca.

U derbiju narednog kola, koje se igra 10. marta, naša ekipa će biti domaćin Zeti.

Treba napomenuti da je sistem takmičenja takav, da su ekipe podijeljene u dvije grupe - grupa A u kojoj se nalazi prvih osam ekipa, i grupa B u kojoj se nalaze ekipe koje su u prvoj polusezoni bile plasirane od 9. do 16 mjesta na tabeli. (Bodovi iz prvog dijela sezone se dijele na pola, sa tim da se timovima sa neparnim brojem bodova dodaje po jedan bod).

Naša kadetska ekipa je u derbiju prvog kola drugog dijela sezone pobjedila Zetu iz Golubovaca.

Golove za našu ekipu postigli su: Miloš Milović u 23. i Danilo Šofranac u 41. minutu susreta.

Plavi kadeti se nalaze na trećoj poziciji sa 18 bodova, šest manje od prvoplasirane Budućnosti.

U narednom kolu, izabranike Slaviše Mirkovića očekuje gostovanje ekipi Rudara iz Pljevalja, a utakmica se igra 10. marta.

Autor: Boris Kankaraš