28.2.2018. 21:45
Plavi “ugasili” Iskru

Izabranici Nikole Rakojevića, danas su na svom terenu, u 21. kolu Telekom 1. CFL, savladali ekipu Iskre iz Danilovgrada rezultatom 3:1, pa su sada 14 bodova ispred aktuelnog šampiona.

FK Sutjeska – FK Iskra 3:1 (2:1)
Stadion kraj Bistrice
Gledalaca oko 400

Sudija: Nikola Vođović

11' -   1:0 - Luka Merdović
20' -   1:1 - Miloš Drinčić
32'-    2:1 - Stefan Lončar
90+3’ 3:1 - Igor Ivanović

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Giljen (C) – Bakrač, Radišić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Stefanović, Janković, Ivanović, Merdović i Kordić.

FK Iskra: Blažić, Pejović, Karaklajić, Šahman, Jovanović, Drinčić, Lakić, Bulajić, Kukuličić, Zarubica i Milić. Igrali su još: Burzanović, Gazivoda i Perutović.

Prvo poluvrijeme utakmice donijelo nam je mnogo uzbuđenja, a viđena su i tri gola.

Nakon samo jedanaest minuta igre, naši fudbaleri su stigli do prednosti, preko Luke Merdovića koji je sjajnim šutem matirao nemoćnog Blažića.

Gosti su ubrzo stigli do izjednačenja. Igrao se 20. minut kada se, nakon izvedenog kornera Pejovića, u našem šesnaestercu najbolje snašao Drinčić, koji je pogodio glavom za poravnanje rezultata.

Samo pet minuta kasnije, u polukontri plavih, Kordić je bio brži od golmana gostiju, asistirao za Ivanovića, ali je njegov udarac izblokiran.

Ipak, u 32. minutu nakon sjajne akcije našeg tima, Lončar je posle asistencije Ivanovića, odlično šutirao i sproveo loptu u mrežu gostiju za novo vođstvo plavih.

Ubrzo poslije gola, uslijedila je nova velika šansa za naš tim, kada je Kordić, nakon što je prešao golmana Blažića, loptu poslao tik pored stative.

Pred sam kraj poluvremena, gosti su umalo stigli do izjednačenja. Šahman je iz kornera gađao direktno u gol, ali je Giljen bio oprezan i sjajno intervenisao.

U istoj akciji, nakon novog kornera, doskorašnji napadač plavih Dejan Zarubica je “gurnuo” loptu pored Giljena, ali je Stefan Stefanović sjajnom intervencijom sa gol linije spriječio siguran pogodak.

U manje zanimljivom drugom dijelu utakmice, gosti su prvi zaprijetili, a veliku priliku imao je Kukuličić, čiji je udarac, još jednom sa gol linije, ovog fenomenalno zaustavio Bakrač.

Nedugo zatim, naš tim je mogao da uveća prednost, ali je Kordić šutirao pravo u golmana gostiju.

U samom finišu utakmice, danas odlični Lončar je mogao do svog drugog pogotka, kada je nakon solo prodora, njegov udarac lako zaustavio Srđan Blažić.

Igor Ivanović je u poslednjim sekundama utakmice, svojim desetim golom u sezoni, postavio konačan rezultat 3:1.

Plavi nakon ove pobjede imaju 51 bod, 14 više od drugoplasirane Budućnosti koja je danas odigrala neriješeno protiv ekipe Mladosti 1:1.

Treba napomenuti da je odigravanje današnjeg meča bilo pod velikim znakom pitanja, jer je teren bio prekriven snijegom. Međutim, zahvaljujući velikom zalaganju i pravovremenoj organiziciji, stvoreni su povoljni uslovi za igru.

Za iste, umnogome su zaslužni svi u klubu, počevši od stručnog štaba, igrača, navijača, ljudi dobre volje, koji su vrijedno i predano radili satima, kako bi se obezbjedilo odigravanje utakmice.

U 22. kolu, u nedelju 4. marta, naš tim će gostovati ekipi Zete na Trešnjici.

Autor: Boris Kankaraš