7.2.2018. 17:18
Plavi remizirali sa Radnikom

Nakon osvojenog turnira u Gabeli, plavi su danas na svom terenu odigrali neriješeno (2:2) sa  prvoligašem iz BiH Radnikom iz Bijeljine. Posle pet uzastopnih pobjeda u isto toliko mečeva, naši fudbaleri upisali su i prvi remi u pripremama pred nastavak sezone.

FK Sutjeska – FK Radnik Bijeljina 2:2 (1:1)

Pomoćni teren Stadiona kraj Bistrice

Gledalaca oko 100

Sudija: Dragan Mijušković

Pomoćnici: Aleksandar Đikanović i Vladan Todorović

26’ - 0:1 - Demir Peco
40’ - 1:1 - Bojan Božović
81’ - 2:1 - Igor Poček (P)
88’ - 2:2 - Aleksandar Glišić (P)

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Giljen (C), Radišić, Nedić, Ma. Vučić, Mi. Vučić, Stefanović, Lončar, Denković, Merdović, Marković i Božović. Igrali su još:   Stijepović, Osmajić, Bubanja, Vujović, Poček i Kordić.

Za FK Radnik su počeli: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Stojanović, Vasić, Mekić, Peco, Hadžić, Đurić V. i Zec.  Igrali su još: Hodžić, Kitanović, Krsmanović, Despotović, Glišić, Hodžurda, Đurić A. i Sušić.

Bez obzira na loše vremenske uslove, izabranici Nikole Rakojevića su prikazali dobru igru i bili bolji rival od ekipe Radnika tokom većeg dijela meča.

U prvih 20-ak minuta nije bilo većih uzbuđenja, a prvu ozbiljniju šansu na meču iskoristili su gosti. Gol u 25. minutu postigao je Demir Peco, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Samo tri minuta kasnije, Merdović je odlično prošao po desnoj strani, centrirao za  Božovića, koji je sa  oko par metara imao stoprocentnu priliku, ali je njegov udarac zaustavio golman gostiju.

U 32. minutu, Luka Merdović je zbog udaranja protvničkog igrača rukom, po mišljenju sudije Mijuškovića, “zaradio” isključenje. Fair-play potezom kapitena gostiju Velibora Đurića, naš igrač je isključen sa pravom zamjene, pa je njegovo mjesto na terenu, zauzeo danas fenomenalni Igor Poček.

Pred sam kraj prvog poluvremena, u 40. minutu nakon sjajnog prodora i centaršuta Počeka sa desnog boka, Božović je lako savladao golmana Lučića i poravnao rezultat.

Igrao se 44. minut kada je Denković, nakon što je “nanizao” 4-5 protivničkih igrača, imao odličnu šansu, šutirao, ali je golman gostiju krajnjim naporom uspio da zaustavi njegov šut.

U znatno lošijem drugom poluvremenu, na prvu ozbiljniju priliku čekalo se do 60. minuta, kada je šut Vladana Bubanje sa distance “ukrotio” čuvar mreže gostiju.

Nakon odlično izvedenog kornera Miloša Vučića u 77. minutu, loptu je zahvatio štoper Radišić koji je umalo bio neprecizan. U 81. minutu Osmajić je srušen u kaznenom prostoru gostiju, a precizan sa bijele tačke bio je igor Poček.

U samom finišu utakmice, zbog neopreznog starta Radišića nad Glišićem, sudija se “lako” opredijelio za jedanaesterac, koji je u u 88. minutu u gol pretvorio Aleksandar Glišić.

Za naše momke odmora nema - već večeras se “sele” u Igalo, dok ih sjutra od 11h u Radanovićima očekuje polufinalna utakmica fudbalskog “Turnira Mimoze 2018” protiv ekipe Igala. U drugom polufinalu od 14:30h sastaće se Grbalj i Bokelj. Finale turnira, kao i meč za 3. mjesto planirani su za subotu na stadionu Solila u Igalu.

Autor: Boris Kankaraš