Aktuelno
24.8.2017. 14:24
Omladinci igraju Ligu šampiona

Naši omladinci, koji su u prethodnoj sezoni osvojili titulu, predstavljaće Crnu Goru u UEFA omladinskoj Ligi Šampiona (UEFA Youth League).

UEFA Youth League je takmičenje u kome učestvuje ukupno 64 omladinske ekipe, i to 32 ekipe timova koji su ostvarili plasman u UEFA Ligu šampiona koji su podijeljeni u osam grupa i 32 ekipe koji su bili omladinski prvaci svojih država, i koji su na osnovu koeficijenta izabrani da učestvuju.

"Put šampiona država" u kome učestvuje i naš klub sastoji se od tri runde. U prvoj rundi snage će u dvomečima odmjeriti sve 32 ekipe. U drugoj rundi sastaće se šesnaest pobjednika prve runde kvalifikacija.

Osam pobjednika druge runde kvalifikacija sastaće se u jednoj utakmici plej-ofa sa drugoplasiranim ekipama iz grupne faze iz "Puta Lige šampiona".

Pobjednici plej-of mečeva sastaće se sa pobjednicima grupa iz "Puta Lige šampiona u osmini finala.

Dalje takmičenje će biti odigrano po nokaut sistemu, takođe sa samo jednom utakmicom, dok će se polufinale i finale odigrati u Nionu 20. i 23. aprila 2018. godine na Colovray stadionu koji se nalazi preko puta sjedišta UEFA

Žrijeb će biti održan u utorak 29. avgusta u Nionu i u šeširima za "Put Lige šampiona" naći će se sledeće ekipe:

Šešir 1: Real Madrid (ESP), Bayern München (GER), Juventus (ITA), Benfica (POR), Chelsea (ENG), Shakhtar Donetsk (UKR), Monaco (FRA), Spartak Moskva (RUS)

Šešir 2: Barcelona (ESP), Atlético Madrid (ESP), Paris Saint-Germain (FRA), Borussia Dortmund (GER), Sevilla (ESP), Manchester City (ENG), Porto (POR), Manchester United (ENG)

Šešir 3: Napoli (ITA), Tottenham Hotspur (ENG), Basel (SUI), Olympiacos  (GRE), Anderlecht (BEL), Liverpool (ENG) Roma (ITA), Beşiktaş (TUR)

Šešir 4: Celtic (SCO), CSKA Moskva (RUS), Sporting CP (POR), APOEL (CYP), Feyenoord (NED), Maribor (SVN), Qarabağ (AZE), RB Leipzig (GER)

U šeširima za "Put šampiona država" u kome će se naći i naša ekipa naći će se i branioc titule Red Bull Salzburg iz Austrije kao i:

Internazionale Milano (ITA), Bordeaux (FRA), Krasnodar (RUS), Dynamo Kyiv (UKR), Ajax (NED), Bursaspor (TUR), Sparta Praha (CZE), Dinamo București (ROU), Lokomotiva Zagreb (CRO), Legia Warszawa (POL), Shakhtyor Soligorsk (BLR), Hammarby (SWE), Molde (NOR), Maccabi Haifa (ISR), Esbjerg (SWE), Brodarac (SRB), Kairat Almaty (KAZ), Ludogorets (BUL),Nitra (SVK), Budapest Honvéd (HUN), Zimbru Chișinău (MDA), Breidablik (ISL), Saburtalo (GEO), KäPa (FIN),  Željezničar (BIH), Vllaznia (ALB), Shkëndija (MKD), UCD (IRL), Liepāja (LVA), Dudelange (LUX)

Nakon što na žrijebu u utorak saznamo ime našeg protivnika naša ekipa prve utakmice odrigraće 27. septembra dok će revanš biti odigran 18. oktobra.

Drugo kolo je planirano za 1. i 22. novembar, dok će žrijeb za eventualni plej-of biti održan u Nionu 11. decembra.

Srećno plavi!!!

Facebook icon Google icon Twitter icon e-mail icon

Komentari

Poslednje vijesti

15.10.2017. 10:30
Poker golova za bijeg na tabeli

Plavi su ubjedljivom pobjedom protiv ekipe Kom Eurzox (4:0) ostvarili ove sezone rekordnu prednos

14.10.2017. 8:58
Protiv Koma za +6

Nakon dvonedjeljne pauze ovog vikenda nastavlja se takmičenje u Telekom Prvoj fudbalskoj ligi uta

4.10.2017. 10:02
Psihoaktivne supstance su često uzrok neuspješnih sportskih karijera

Predstavnici NVO "Preporod" iz Nikšića organizovali su dvije edukativne radionice sa selekcijama

29.9.2017. 21:23
˝Talenat pobjeđuje na utakmicama, ali timski rad i inteligencija osvajaju šampionate.˝ – Michael Jordan

Timskim radom stvaramo uspjehe, tako je i u ovom slučaju.

28.9.2017. 11:06
Omladinci pokazali karakter - od 0:2 do 2:2 protiv Honveda

Sjajna utakmica kraj Bistrice, duel omladinskih ekipa Sutjeske i mađarskog Honveda, u prvom kolu